Jaki aspirator elektryczny wybrać dla noworodka?

Dobór właściwego aspiratora dla niemowlaka jest bardzo ważny. Niestety wielu rodziców ma z tym problem. Na rynku oferowana jest szeroka gama produktów tego typu, co niestety nie ułatwia zadania dobrania najlepszego aspiratora.

Do czego przeznaczony jest aspirator do nosa?

Aspirator do nosa przeznaczony jest do odciągania zalegającej w nim wydzieliny u pociech zmagających się z katarem. Dodatkowo stosowany jest w celu zachowania higieny na co dzień. Aspirator dla dzieci najbardziej przydatny jest dla najmłodszych, w tym także dla noworodków. Dzięki niemu możliwe jest wyczyszczenie noska już od pierwszych chwil życia. Dlatego aspirator stosowany jest powszechnie na całym świecie.

W pierwszych chwilach życia pozwala on odessać pozostałości po resztkach wód płodowych oraz śluzach. Natomiast w późniejszym okresie życia dziecka aspirator przeznaczony jest do zapewnienia należytej drożności nosa. Wielu rodziców stosuje to urządzenie w pierwszych miesiącach życia pociechy.

Dlaczego warto korzystać z aspiratora do nosa?

Udrażnianie nosa dziecka jest bardzo ważną czynnością. Każdy rodzic powinien o niej pamiętać. Według wielu ekspertów najlepszy do tego zadania jest aspirator elektryczny, ale na rynku dostępne jest też urządzenie manualne. Podczas pierwszych miesięcy życia dziecka, w jego nosie często zalega wydzielina. Nierzadko powoduje ona trudności w funkcjonowaniu pociechy, co w wielu przypadkach powoduje rozdrażnienia, apatię, trudności w zasypianiu, w spożywaniu pokarmu i tym podobne. Dlatego bardzo istotne jest stosowanie aspiratora dla dziecka. Dzięki niemu można zadbać o zdrowie noworodka, co powinno być kwestią priorytetową dla każdego rodzica.

Istotne jest również to, że zalegające w nosie zanieczyszczenia oraz wszelkie drobnoustroje zdecydowanie szybciej u małego dziecka niż u osoby dorosłej przedostają się do dolnych dróg oddechowych. W takim przypadku mogą powodować rozmaite infekcje, w tym na przykład groźne dla człowieka zapalenie oskrzeli, a nawet zapalenie płuc. Z tego powodu aspirator elektryczny do nosa to urządzenie przydatne do stosowania na co dzień. Nie tylko ułatwia maluchowi codzienne funkcjonowanie, ale też zapobiega pojawienia się wielu groźnych schorzeń.

Jaki kupić aspirator do nosa?

Kupno właściwego aspiratora do nosa zależy w sporej mierze od indywidualnych preferencji rodzica. Tego typu urządzenie dla niemowląt oraz noworodków powinno charakteryzować się przede wszystkim wygodą użytkowania. Bardzo istotne jest też szybkie oraz bezpieczne dla pociechy usuwanie wydzieliny z nosa. Równie ważna jest możliwość utrzymania urządzenia w sterylnej czystości, gdyż namnażające się w środku bakterie w wielu przypadkach sprawiają więcej szkody aniżeli pożytku.

Wielu rodziców preferuje tradycyjne rozwiązania. Jeżeli mowa o manualnych urządzeniach, trzeba wymienić przede wszystkim gruszki do odsysania wydzieliny z nosa pociechy. Warto jednak wiedzieć, że aspirator w takiej formie, choć jest zdecydowanie najtańszy, jest również najmniej higieniczny. Dlatego nie jest on optymalnym wyborem. Manualny aspirator nada się dobrze wyłącznie jako rozwiązanie tymczasowe.

Niestety gruszki nie da się rozłożyć, dlatego jest trudna w czyszczeniu. Co więcej, taki produkt nie usunie też wydzieliny, która zalega głębiej. Dodatkowo stosowanie gruszki wymaga od rodzica wprawy. Dlatego eksperci zalecają zakupić aspirator elektryczny dla dziecka. To świetny kompromis dla rodziców ceniących sobie cichą pracę oraz skuteczne usuwanie wydzieliny z nosa pociechy.

Elektryczny aspirator – kilka ważnych zalet

Bardzo istotne jest to, że takie urządzenie łatwo utrzymać w czystości. Dodatkowo jest też znacznie bardziej higieniczne dla rodzica, gdyż samo zasysa wydzielinę, co jest bardzo cenioną opcją. Aspiratory elektryczne stosowane są na całym świecie. Można je zakupić w relatywnie niskiej cenie, jednak wiele w tej kwestii zależy od konkretnie wybranego producenta. Takie urządzenie, podobnie jak aspirator manualny, złożone jest z pojemniczka, do którego zasysana jest wydzielina z nosa.

Największa różnica jest w tym, iż urządzenie zostaje uruchomione przy pomocy przycisku. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na kupno aspiratora elektrycznego. Zasysanie w nim jest w pełni bezpieczne i delikatne nawet dla najmłodszych pociech. Z tego powodu nie trzeba obawiać się o żadne uszkodzenia delikatnego nosa. Co więcej, taki aspirator jest cichy i zasilany jest przeważnie na dwie baterie.

Jaki powinien być aspirator elektryczny? Na co zwracać uwagę podczas jego kupna?

Szukając konkretnego aspiratora do noska, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jego łatwość w obsłudze. Jest to kwestia priorytetowa dla wielu rodziców. Według wielu osób najlepszą opcją jest aspirator elektryczny. Działa on po uruchomieniu jednego przycisku. Panuje powszechne przekonanie, że standardowa gruszka do nosa jest prosta w działaniu, jednak jest to mylne założenie. Przy wodnistej wydzielinie odsysanie jej jest skomplikowaną czynnością. O wiele lepiej do tego zadania pasuje aspirator elektryczny.

Rodzice najczęściej poszukują aspiratora, który jest:

  • kompaktowy
  • wydajny
  • umożliwia bezpieczne odciągnięcie wydzieliny z nosa dziecka
  • objęty kilkuletnią gwarancją

W przypadku oferowanych na rynku aspiratorów elektrycznych producenci często oferują w zestawie dwie wielkości silikonowych końcówek. Celem jest to, żeby urządzenie można było jak najlepiej dopasować do nosa maluszka. Oferowane są aspiratory wyposażone w funkcję dwóch mocy ssania. Dzięki temu urządzenie poradzi sobie nie tylko z wydzieliną rzadką, ale też z gęstą.

Jaki aspirator elektryczny będzie najlepszy?

Aspirator elektryczny dla dziecka, który cechuje się cichą pracą, bezpieczeństwem, dwoma mocami ssania, dwoma wielkościami końcówek oraz kompaktową budową będzie zdecydowanie strzałem w dziesiątkę. Często taki produkt jest też łatwy w rozłożeniu oraz czyszczeniu. Producenci w wielu przypadkach dołączają do zestawu woreczek do przechowywania. Ceny takich aspiratorów zależne są od marki produktu.

Partnerem artykułu jest helpmedi.com.pl

Materiał zewnętrzny