Jaki jest najlepszy suchy szampon?

Suchy szampon to produkt przeznaczony do włosów, jego zadaniem jest wyczyszczenie ich z zalegającego brudu oraz sebum. Sebum jest to naturalny lubrykant, który wytwarza nasza skóra. Aby pozbyć się sebum oraz zabrudzeń należy umyć włosy. Jednakże nie zawsze umycie włosów wodą w normalnych warunkach jest możliwe. W takich sytuacjach pomocny okazać się może suchy szampon. Takiego kosmetyku nie trzeba spłukiwać z włosów. Jego aplikacja jest bardzo prosta, wystarczy wysypać szampon na czubek głowy oraz inne obszary głowy, które są widocznie przetłuszczone.

Co to jest suchy szampon?

Suchy szampon stosuje się po to, aby błyskawicznie umyć włosy w sytuacji, kiedy mycie pod bieżącą wodą jest niemożliwe lub wtedy gdy brakuje czasu na umycie włosów tradycyjnym sposobem. Szampon ten odświeży włosy, a także usunie zalegające w nich sebum, kurz oraz inne zanieczyszczenia. Kobiety używające suche szampony chwalą sobie te kosmetyki z uwagi na fakt, że zwiększają objętość włosów oraz nadają im świeży zapach. Dzięki nim można pozbyć się problemu ze swędzącą skórą.

Jak stosuje się suchy szampon?

Stosując suchy szampon, należy pamiętać o tym, aby nakładać go tylko na suche włosy. Produkty tego typu, które znaleźć można w sklepach i drogeriach, występują w formie atomizera, dzięki czemu ich używanie jest ułatwione. Puder, który znajduje się w suchym szamponie, już po paru chwilach zniweluje zalegające sebum. Przed użyciem suchego szamponu należy nim wcześniej wstrząsnąć po to, aby substancje, które znajdują się w jego składzie, mogły się wymieszać. Dopiero po tym, można spryskać włosy suchym szamponem. Aplikację kosmetyku można porównać do pryskania włosów lakierem z tym że po użyciu, preparat ten należy dodatkowo wetrzeć palcami we włosy. Po pierwszym umyciu dziwić może to, że na głowie widoczny jest biały pył, na szczęście nie jest to problemem, ponieważ po krótki czasie pyłek ten zniknie. Jeśli jednak szamponu na głowie zalegać będzie o wiele więcej to trzeba wyczesać go z włosów szczotką lub grzebieniem.

Jaki jest najlepszy suchy szampon?

Suche szampony są chwalone za błyskawiczną skuteczność. Dzięki niemu już po chwili włosy zaczynają być mniej tłuste. Zawarte w szamponie substancje pozwalają maskować brud oraz łój, który zalega na włosach i skórze głowy. Należy zaznaczyć, że tego typu higiena włosów nie zastąpi tradycyjnego mycia włosów, ponieważ, zbyt częste stosowanie suchego szamponu prowadzi do tego, że skóra głowy zaczyna swędzieć i staje się sucha.