Idealne gry planszowe dla 5 latka

Gry planszowe dla 5 latka to idealny prezent nie tylko z okazji zbliżających się wielkimi krokami świąt. Mogą być one z powodzeniem wręczane również z innych okazji, w tym na przykład urodzin lub Dnia Dziecka. Ponadto, takie drobne podarunki mogą być ofiarowywane również bez tak zwanej okazji. Ważne jest jednak to, by wspomniane gry planszowe dla 5 latka dobrze wybrać.

Czym należy się kierować podczas wyboru gry planszowej?

Gry planszowe dla 5 latka przede wszystkim powinny być dostosowane do jego etapu rozwoju oraz możliwości percepcji. Należy bowiem wiedzieć, że zarówno zbyt prosta, jak i zbyt skomplikowana gra nie jest pożądana ani nie będzie przez dziecko zaakceptowana i lubiana. W pierwszym przypadku szybko przyniesie ona znużenie, w drugim – stanie się przyczyną frustracji. Ponadto, tematyka gier nie powinna być brutalna, ani wulgarna. W tym wypadku, podczas wyboru gry warto kierować się oznaczeniem wieku wskazanym na opakowaniu przez producenta. Warto również dodać, że gry planszowe dla 5 latka mogą być wspaniałym sposobem na spędzenie wielu radosnych chwil w gronie rodzinnym i być zabawą dla dzieci, jak i dorosłych.

Gry planszowe dla 5 latka – rodzaje

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są gry obejmujące różnorodną tematykę. Mogą to być zatem gry przygodowe, na przykład inspirowana filmem gra „Jumanji”. Gracze przesuwając pionkami po planszy zmagać się muszą z potencjalnymi niebezpieczeństwami. Ponadto, niesłabnącą popularnością już od wielu lat cieszy się gra „Monopoly”, a jej wersja Junior uczy najmłodszych tego, jak powinno się zarządzać i obchodzić z pieniędzmi.

Gry planszowe dla 5 latka – kreatywne i popularnonaukowe i zręcznościowe

Jak wiadomo najlepszą metodą nauki jest zabawa. Warto zatem wybierać gry edukacyjne, które dotyczą tematyki historycznej, w tym na przykład legend oraz opowieści o smokach i rycerzach, jak również na przykład tematyki związanej ze zdrowym odżywianiem. Podczas wyboru i zakupu gry planszowej dla 5 latka dobrze jest wybierać produkty, które uczą logicznego myślenia oraz poprawiają wydajność mózgu. Może to być na przykład popularna gra „Tetris” w formie układanki planszowej.

Gry planszowe dla 5 latka z bohaterami bajek

Nie jest tajemnicą, że każdy 5 latek uwielbia bajki, a więc gra inspirowania przygodami jego ulubionych bohaterów niewątpliwe będzie strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Na rynku dostępne są różnorodne tego typu gry w tym na przykład inspirowane bajką „Psi Patrol”, która opowiada o przygodach dzielnych piesków.