Brwi permanentne – zabieg, który cieszy się w ostatnim czasie ogromną popularnością

W wielu salonach piękności na zabieg pigmentacji brwi umawiać trzeba się z dużym wyprzedzeniem. Nic dziwnego, gdyż odkąd stał się on popularny w Polsce, mnóstwo kobiet zapragnęło stać się posiadaczkami pięknych, bujnych brwi nad oczami. Co warto wiedzieć o tym zabiegu? Jakie panie najczęściej się na niego zapisują? Jaki jest jego koszt? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Nowe, piękne brwi

Wszystkie panie, które mają rzadkie, jasne brwi szukają sposobu na to, by zmienić ich wygląd. Do tej pory wiele kobiet decydowało się na farbowanie ich henną. Henna sprawdza się w wielu przypadkach idealnie, jednak trzeba pamiętać, iż zabieg ten trzeba często powtarzać (przynajmniej raz na dwa miesiące). Ponadto, zbyt częste farbowanie brwi henną powodowało, iż z każdym zabiegiem robiły się one coraz rzadsze. Dlatego też, odkąd w salonach zaczęło wykonywać brwi permanentne mnóstwo kobiet odetchnęło z ulgą. Metoda ta pozwala cieszyć się pięknymi brwiami przynajmniej przez dwa, trzy lata.

Brwi permanentne – wszystko co trzeba o nich wiedzieć

Brwi permanentne można wykonać w wielu gabinetach kosmetycznych w Polsce. Coraz więcej lingeristek specjalizuje się tylko w zabiegach pigmentacji brwi, więc można liczyć na naprawdę fachowy zabieg i świetną opiekę również po niej. Panie, które zdecydują się na brwi permanentne na pewno będą zadowolone, gdyż dzięki tej metodzie uzyskają naturalny, świeży efekt. Specjalistki od pigmentacji do każdej klientki podchodzą indywidualnie, co oznacza, że do każdej trzeba dobrać odpowiedni kolor oraz kształt brwi. Dzięki temu nie trzeba się już bać, że po wyjściu z gabinetu panie będą miały nieefektowne, przerysowane brwi. Idealny dobór kształtu, wybranie właściwej metody, znalezienie koloru pasującego do urody, sprostanie oczekiwaniom klientek – przed lingeristkmi nie lada wyzwanie, jednak trzeba przyznać, iż specjalistki w wykonywaniu tej metody nie boją się, gdyż dzięki nim codziennie z gabinetu wychodzi naprawdę wiele zadowolonych pań.

Brwi permanentne – odpowiednia metoda

Makijaż permanentny brwi można uzyskać za pomocą wielu metod, które w ostatnim czasie cieszą się olbrzymim powodzeniem w salonach kosmetycznych. Panie mogą wybierać pomiędzy: metodą pudrową, ombre, metodą piórkową oraz metodą włoskową. Jeżeli chodzi o wybór metody, klienta powinna w tej kwestii zdać się na wiedzę i doświadczenie osoby, która będzie je wykonywać. Dlaczego? Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Lingeristka oceni, jakie brwi ma klientka, jakie ma rysy twarzy, jak dobrać odpowiedni kolor, by wyglądał on naturalnie i świeżo. Ponadto, trzeba pamiętać także o wielu dodatkowych kwestiach takich jak np.: metody, którymi wcześniej wykonywało się brwi itp.

Jaki jest koszt makijażu permanentnego brwi?

Tak naprawdę ceny wahają się w zależności od salonu. Klientki muszą jednak liczyć się z wydatkiem rzędu od około 1600 zł do nawet 2500 zł (w zależności od metody). W tej cenie jest również jedna poprawka, na którą należy zgłosić się po około sześciu miesiącach od wykonania zabiegu.