Zabieg pielęgnacyjny jakim jest olejowanie twarzy budzi wiele kontrowersji. Przybył do Europy z Azji już całe wieki temu, lecz stosunkowo niedawno zaczął zyskiwać na popularności. Sceptycy nie kryją dystansu, z jakim podchodzą do oczyszczania skóry twarzy za pomocą oleju – jednak osoby praktykujące ten sposób pielęgnacji skóry potwierdzają, iż prawidłowo wykonane olejowanie w regularnych odstępach czasu przynosi rewelacyjne efekty. Co jest niezbędne do wykonania zabiegu olejowania? Jak prawidłowo przeprowadzić go w domu? Jakie są efekty takie sposobu oczyszczania skóry?
[h2]Jak przygotować się do olejowania twarzy?[/h2]
Aby prawidłowo przeprowadzić zabieg olejowania skóry, należy przygotować:
– płyn do demakijażu oraz preparat do mycia twarzy,
– ręcznik (zwykły lub papierowy – ze względów higienicznych rekomendowane są jednak ręczniki jednorazowe lub świeżo wyprane ręczniki wielorazowego użytku),
– mieszankę odpowiednich olejów, dobrana pod kątem cery (w ofertach producentów olejów do twarzy można znaleźć preparaty do każdego rodzaju cery – przeznaczenie produktu powinno zostać wyszczególnione na etykiecie),
– krem lub serum do nałożenia po zabiegu.
Przed przystąpieniem do olejowania, należy usunąć makijaż (najlepiej płynem do demakijażu) oraz zanieczyszczenia z powierzchni skóry twarzy; w tym celu można zastosować dowolny środek myjący.
Z tak przygotowaną skórą można przystąpić do zabiegu.
[h2]Jak wykonać zabieg olejowania?[/h2]
Olejowanie twarzy nie jest trudne w wykonaniu. Wystarczy wlać odrobinę oleju przeznaczonego do zabiegów pielęgnacyjnych we wgłębienie dłoni i chwilę odczekać, by ten się ogrzał. Następnie należy nałożyć olejek na twarz i delikatnymi ruchami wmasować go w powierzchnię skóry. Dla poprawienia efektu można zwilżony w ciepłej wodzie ręcznik przyłożyć do twarzy; wówczas pory skóry rozszerzą się, a co za tym idzie – olej będzie mógł bardziej dogłębnie je oczyścić.
[h2]Olejowanie twarzy – efekty[/h2]
W przypadku zabiegu jakim jest olejowanie twarzy efekty w dużej mierze są uzależnione od częstotliwości, z jaką jest wykonywany. Niestety nie ma uniwersalnej rady, jak często olejować skórę twarzy – jest to kwestia indywidualna dla każdego, więc najlepiej przed rozpoczęciem serii zabiegów z użyciem oleju, warto zasięgnąć rady specjalisty w dziedzinie kosmetologii lub lekarza dermatologa, który pomoże w:
– ustaleniu optymalnej częstotliwości wykonywania zabiegu,
– doborze odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych,
– udzieli praktycznych porad w zakresie samodzielnego olejowania twarzy w warunkach domowych.