Jakie zaproszenia komunijne wybrać?

Sakrament I Komunii Świętej to zdecydowanie jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka. Każde dziecko niecierpliwie czeka, aż w końcu będzie mogło celebrować ten dzień wraz ze swoimi bliskimi. Przygotowania do Komunii zaczynają się już kilka miesięcy przed tym ważnym dniem. Wówczas nadchodzi czas, w którym na uroczystość zaprasza się bliskich oraz przyjaciół. Do tego potrzebne są zaproszenia, które stanowią ważny element całego przedsięwzięcia. Największe znaczenie mają szczegóły, dlatego warto zadbać o to, aby zaproszenia były jak najpiękniejsze. Obecnie istnieje naprawdę wiele propozycji produktowych. Wybór konkretnego wzoru zaproszenia może nie należeć do najłatwiejszych.

Jakie zaproszenia komunijne wybrać i czym się kierować?

Jeśli zna się już datę I Komunii Świętej oraz miejsce, w którym zorganizowany będzie obiad – warto poświęcić dłuższą chwilę na wybór odpowiednich zaproszeń. Rodzajów zaproszeń jest naprawdę wiele. Możemy dostać zaproszenia o prostokątnym kształcie, zaproszenia otwierane w kształcie kwadratu czy zaproszenia dwustronne. Należy zwrócić uwagę na rozmiar zaproszenia i dostosować go do indywidualnych potrzeb bądź preferencji. Zazwyczaj najchętniej wybierane są te o klasycznych rozmiarach – 15×15.

Zaproszenia komunijne powinny być przede wszystkim dopasowane do okazji, a także starannie wykonane. Estetyka powinna odgrywać w tym miejscu znaczącą rolę. Każdy z gości z pewnością doceni fakt, że nasze zaproszenia są ładne, estetyczne i czytelnie podpisane. Szata graficzna powinna być na tyle elegancka, aby goście odczuli całą powagę wydarzenia. Warto wspomnieć, iż zaproszenia powinny być dostarczone nie później, niż na 6 tygodni przed uroczystością.


Na co zwrócić uwagę?Zdecydowanie się na konkretny model zaproszenia może zająć nam trochę czasu. Wybór powinien być skonsultowany z najbliższym członkami rodziny. W końcu – co dwie głowy, to nie jedna.
Warto zastanowić się, jaki motyw zaproszenia podoba nam się bardziej. Należy także zwrócić uwagę na barwy, które umieszczone będą na zaproszeniu. Kolory powinny być subtelne. Barwy, które obecnie są najchętniej wybierane to fiolet, mięta, róż, biel, szarość, a także złoty bądź srebrny.
Znaczącym aspektem będzie także czcionka, która powinna posiadać elegancki charakter. Papier, czyli materiał, z którego wykonane jest zaproszenie, powinien być odpowiednio gruby. Dobrze, aby zaproszenie było także dopasowane do całego wystroju wnętrza, w którym odbędzie się uroczystość.

Zaproszenia personalizowane

Trzeba przyznać, że najbardziej wyjątkowe i niepowtarzalne zaproszenia to te, które są spersonalizowane. Dzięki swej unikatowości zrobią pozytywne wrażenie na zaproszonych gościach.
Najważniejsza w zaproszeniach spersonalizowanych jest treść, która dostosowana będzie do indywidualnych potrzeb. Po otrzymaniu takiego zaproszenia goście poczują się wyjątkowi i docenieni. To niewątpliwie jedna z najlepszych opcji, na jaką można się zdecydować podczas wyboru zaproszeń. Spersonalizowana treść może obejmować imię dziecka, liczbę gości, a przede wszystkim datę, godzinę oraz miejsce przyjęcia. Należy pamiętać, iż w przypadku zaproszeń spersonalizowanych trzeba zająć się nimi dużo wcześniej. Realizacja zamówienia może trochę potrwać.

Zaproszenia uniwersalne

Zaproszenia uniwersalne to także bardzo ciekawa propozycja. Mimo braku personalizacji, zaproszenia mogą doskonale odegrać swoją rolę. Wiele tego typu zaproszeń posiada także uniwersalną kolorystykę oraz motyw, które nadadzą się do zaproszenia zarówno na uroczystość dziewczynki jak i chłopca. Obecnie wiele osób decyduje się na zaproszenia uniwersalne z motywem:

• nowoczesnych lilii,
• chleba i kielicha,
• majowej konwalii,
• zielonych listków,
• świeżego eukaliptusa,
• błękitnych gałązek,
• gołąbka.

Zaproszenia od dziewczynki

Zaproszenia na komunię dziewczynki powinny cechować się nadzwyczajną subtelnością, urokiem oraz pięknem. Wzór oraz kolory zaproszenia powinny sprzyjać całej powadze uroczystości.
Najchętniej wybieranymi kolorami na I Komunię Świętą dziewczynki jest złoty, kremowy bądź biały. Warto, aby zaproszenia posiadały piękne ornamenty czy zdobienia, które nie powinny być przesadne. Każda dziewczynka lubi kwiaty, dlatego warto, aby ich motyw znalazł się na zaproszeniu. Szeroka oferta zaproszeń dostępnych na internecie dysponuje wieloma modelami zaopatrzonymi w motyw pięknych kwiatów.

Zaproszenia od chłopca

Powstaje coraz więcej zaproszeń posiadających dekoracje, które skierowane są dla chłopców. Motywy, które mogą okazać się adekwatne dla chłopca to IHS, Duch Święty, krzyż, bądź kielich i chleb.
Zaproszenia na komunię chłopca, powinny posiadać odpowiednie kolory oraz motywy. Odpowiednimi barwami na uroczystość chłopca mogą okazać się:

• biała,
• błękitna,
• szara,
• złota,
• miętowa.

Kolor oraz motyw zaproszeń powinien być dopasowany do płci dziecka, a także jego osobistych preferencji. Warto zadbać o to, aby cała otoczka Komunii Świętej podobała się dziecku. To przecież jego wielkie święto, więc każdy, nawet najmniejszy szczegół ma w jego oczach wielkie znaczenie.

Jakie informacje powinniśmy zawrzeć w zaproszeniu na I Komunię Świętą?

Treść ma tak samo duże znaczenie, jak sam wygląd zaproszenia. Informacje, które powinny być w niej zawarte mają niezwykle istotne znaczenie. W treści zaproszenia na Komunię Świętą nie może zabraknąć:

• imienia i nazwiska dziecka, które zaprasza na uroczystość,
• imion i nazwisk zaproszonych gości,
• nazwy oraz adresu kościoła i restauracji, w której ma się odbyć przyjęcie,
• daty uroczystości,
• numeru kontaktowego.

Treść, która powinna znaleźć się w każdym eleganckim zaproszeniu wygląda następująco:

„Serdecznie zapraszamy (imię i nazwisko gościa)

na uroczystość przyjęcia Pierwszej Komunii Św.

przez ………………
dnia ……. o godzinie …….. w Kościele ………………………………
adres …………………………………

Po uroczystości zapraszamy na przyjęcie,

które odbędzie się w ……………….

adres…………

Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia

…….. tel.:…………”


Jakie są najpopularniejsze motywy zaproszeń?

W ostatnim czasie niezwykle popularnymi stały się zaproszenia, które posiadają połączenie srebra i bieli. Zazwyczaj posiadają także symbol ornamentowej Hostii.
Innym świetnym pomysłem może być wybór zaproszenia ze zdjęciem dziecka. To doskonała i oryginalna propozycja, która zaskoczy wielu gości. Mimo wielu nowoczesnych motywów zaproszeń, nadal chętnie wybierane są te o klasycznym charakterze. Tradycyjna Hostia, krzyż czy motyw Ducha Świętego w towarzystwie biało – złotych barw będzie rewelacyjnym wyborem. Świetną decyzją może być także wybór zaproszenia z motywem dużego krzyża w towarzystwie różowych oraz fioletowych kwiatów.

Wybór zaproszenia na I Komunię Świętą stanowi niemałe wyzwanie. Pod uwagę należy wziąć wiele aspektów, które mogą mieć wpływ na wybór konkretnego zaproszenia. Kolor, rozmiar czy motyw mają ogromne znaczenie. Warto zapoznać się z ofertą sklepów internetowych, które dysponują wieloma motywami zaproszeń na I Komunię Świętą.