Fryzury krótkie damskie – jakie są ich atuty i czy będą dla Ciebie odpowiednie?

Włosy są atrybutem kobiecości. Zadbana i dobrze dopasowana fryzura w pozytywny sposób podkreśla rysy twarzy, kształt oraz kolor oczu i dodaje atrakcyjności. Każda kobieta ma swój niepowtarzalny typ urody, do którego pasuje określony typ fryzury. Każdy rodzaj strzyżenia ma swoje wady i zalety. W tym artykule skupimy się na fryzurach krótkich i ich niepodważalnych atutach.

Dla kogo krótka fryzura?

Mocne cięcie włosów idealnie sprawdzi się w przypadku cienkich włosów. Krótszy włos optycznie wygląda grubiej. Skrócone pasma zyskują na objętości, dając ogólne wrażenie gęstszych włosów. Jeżeli włosy są mocno zniszczone, obcięcie poprawi ich kondycję. W przypadku włosów długich, uszkodzenia włosów są dużo bardziej widoczne. Krótkie cięcie sprawdzi się również przy włosach grubych i gęstych, należy jednak w tym wypadku unikać mocnego cieniowania i pazurków. Ten typ fryzury wizualnie sprawia, że kobieta wygląda poważniej i pewniej siebie. Odsłonięta szyja i plecy podkreślają kształt głowy i dodają seksapilu.

Kształt twarzy a rodzaj krótkiego cięcia

Twarz okrągła dobrze będzie wyglądać w cięciach asymetrycznych, z grzywką, która optycznie wyszczupli twarz. W przypadku owalnego kształtu twarzy sprawdzi się większość krótkich fryzur, zarówno te z grzywką, asymetryczne czy cięcia na boba. Cięcia klasyczne lub na boba, gdzie włosy sięgają linii szczeki świetnie sprawdzą się w przypadku twarzy pociągłej. Z kolei szeroki owal twarzy dobrze będzie się komponował z krótką asymetryczną fryzurą, bez grzywki, która w tym wypadku mogłaby dodatkowo wyostrzyć rysy twarzy.

Pielęgnacja krótkich włosów

Duża część kobiet decyduje się na radykalne obcięcie włosów właśnie przez ułatwioną ich pielęgnację. Krótkie włosy, łatwiej umyć, szybciej schną i zwykle nie wymagając dużych manipulacji stylizacyjnych. Należy pamiętać aby dobrać odpowiednio lekki szampon i odżywkę, która wizualnie nie obciąży włosów, a doda im objętości. Przy układaniu krótkich włosów warto wykorzystać specjalne szczotki do stylizacji. Ten typ fryzury to oszczędność czasu i pieniędzy. Do krótkich włosów zużywamy mniej produktów pielęgnacyjnych i wydajemy mniej pieniędzy na ich koloryzację.

Fryzury krótkie damskie to świetne rozwiązanie dla większości kobiet. Nawet jeśli nie będziemy czuć się dobrze w takim typie strzyżenia, należy pamiętać, że włosy odrosną i efekt wizualny nie będzie nam towarzyszył do końca życia. Świeżość, pewność siebie, podkreślenie walorów twarzy, wygoda i oszczędność czasu to tylko nieliczne zalety tego typu strzyżeń. Obetnij włosy i znajdź nowe JA!