Jak wybrać lampkę nocną dla dziecka?

Lampka nocna w pokoju dziecięcym jest niezwykle przydatna. Na rynku jednak wybór takich lampek jest bardzo szeroki. Oznacza to, że wielu rodziców ma spory problem z wyborem tej konkretnej. Warto zatem wiedzieć, czym kierować się przy wyborze lampki nocnej dla dziecka.

Zalety posiadania lampki nocnej w pokoju dziecięcym

Lampka nocna dla dzieci skutecznie pomaga maluchom w zaśnięciu. To idealne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku dzieci, które mają problem z zaśnięciem w ciemności. Lampa nocna specjalnie przeznaczona do pokoju dziecięcego jest również znacznie lepszym wyborem w porównaniu z tradycyjną lampką. Wynika to z tego, że produkty dla dzieci posiadają atesty bezpieczeństwa. Poza tym są odpowiednio dostosowane do potrzeb dzieci. Warto także podkreślić, że dostępne na rynku lampki nocne dla dzieci dostosowane są do ich konkretnego wieku.

Lampka nocna dla niemowlaka

W przypadku niemowlaków lampka nocna dla dzieci bardziej służy rodzicom. Dzięki niej w nocy łatwiej jest nakarmić lub przewinąć dziecko. Nie trzeba do tych czynności włączać normalnego światła, które mogłoby rozbudzić malucha. Dobrze w takim przypadku sprawdzą się lampki naścienne. Dobrym rozwiązaniem może być również lampka przenośna. Może być to wygodne rozwiązanie dla rodziców, jeśli chcieliby przenieść dziecko.

Lampka nocna dla małych dzieci

Jeśli chodzi o nieco starsze dzieci, takie, które zaczynają już powoli chodzić, to dobrym rozwiązaniem będzie zakup lampki nocnej do kontaktu. Taka lampka będzie bezpieczniejsza, ponieważ dziecko nie będzie miało możliwości włożenia palców do kontaktu. Kupując lampkę nocną dla małych dzieci, uwagę zwrócić należy na jej wygląd. Warto wybrać taką, na której będzie malunek ulubionego bohatera z bajki lub jakiś bajkowy motyw. Taka lampka z pewnością będzie się podobać dziecku o wiele bardziej. Wspomniano już o lampkach przenośnych. W przypadku małego dziecka, które jest już coraz aktywniejsze, to również może być dobrym pomysł. Dziecko będzie mogło przenosić lampkę wedle własnych potrzeb.

Lampka nocna dla starszych dzieci

Im dziecko jest starsze, tym lampka musi być praktyczniejsza. Coraz większe znaczenie nabiera również jej wygląd. Starsze dzieci są w końcu coraz bardziej wymagające. W przypadku starszych dzieci dobrze sprawdzą się zarówno lampki nocne naścienne, jak i te wolnostojące. Lampkę naścienną najlepiej jest zamontować w pobliżu łóżka. Dzięki temu dziecko w razie potrzebny nie będzie miało problemów z jej włączeniem lub wyłączeniem.