DIY dla dzieci, czyli kilka sprawdzonych pomysłów na spędzenie czasu z dziećmi

Coraz częściej rodzice przeszukują internet w poszukiwaniu ciekawych inspiracji na to, by kreatywnie spędzić czas ze swoim dzieckiem. Warto od czasu do czasu wyłączyć bajki w telewizorze i zachęcić malucha do tworzenia ciekawych rzeczy wspólnie z rodzeństwem lub rodzicami. Tak naprawdę wystarczy znaleźć kilka niezbędnych przedmiotów w domu, z których można skonstruować oryginalne, wyjątkowe rzeczy. Poniżej kilka sprawdzonych pomysłów.

DIY dla dzieci – co się przyda?

By spędzić kreatywnie czas ze swoim dzieckiem, nie trzeba wykupywać pół sklepu papierniczego. Zazwyczaj wystarcza to, co rodzice mają w domu. Dobrze więc nie wyrzucić pustych słoików, rolek od papieru toaletowego, starych gazet, zużytych opakowań od jogurtów i deserków, gdyż to wszystko przyda się do zabawy. Co ciekawe, pomysły na DIY dla dzieci przeznaczone są tak naprawdę dla maluchów w każdym wieku. Z pomocą rodziców, każda pociecha na pewno stworzy wiele niesamowitych rzeczy, które będą idealną ozdobą w domu, jak i w pokoju dziecka.

Las w słoiku

O każdej porze roku można się wybrać z maluchem na spacer, by pozbierać to, co akurat natura nam zostawiła. Liście, kasztany, żołędzie, świeże kwiaty, muszelki, kamienie, piasek, gałęzie – to wszystko przyda się, by stworzyć swój własny las zamknięty w słoiku. Dzieci uwielbiają układać w wysokim naczyniu to, co sami znaleźli. Efekt będzie na pewno wyjątkowy i co najważniejsze, taki słoik może na co dzień zdobić półkę w pokoju dziecięcym.

Papierowe dekoracje do pokoju

W każdym sklepie wnętrzarskim można znaleźć mnóstwo papierowych dekoracji do wnętrz. Trzeba jednak przyznać, że wszelkie ptaszki, serca, kwiaty, drzewa, gwiazdy sporo kosztują, dlatego też lepiej spróbować wykonać takie ozdoby samodzielnie we własnym domu. Przedszkolak na pewno poradzi sobie z odrysowaniem na kartce gwiazdki, serca, czy kwiatki. Rodzice pomogą mu to wyciąć, umieszczą długi sznurek i pomogą zawiesić w wybranym przez nich miejscu. Trzeba przyznać, iż takie dekoracje cieszą oko i na pewno tworzenie ich będzie świetną zabawą dla każdego.

Zabawki na choinkę ręcznie wykonane

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Jest to dobry moment, by każdego popołudnia usiąść z dzieckiem przy stole i spróbować stworzyć samodzielnie zabawkę, którą później powiesi się na choince. Najlepsze są zabawki z recyklingu, dlatego też można do tego wykorzystać wszystko to, o czym wspomniano na początku. Bombki ze styropianu, mikołaje z papieru, łańcuch z wyciętych rolek – inspiracji jest naprawdę wiele, a dziecko może stworzyć w ten sposób wszystko to, co mu się podoba. Dzięki temu można być pewnym, iż nasza choinka będzie wyjątkowa i niepowtarzalna.

Bransoletki z koralików i drucików

To propozycja dla dziewczynek, które uwielbiają podpatrywać, jak ich mamy zakładają na co dzień biżuterię. W sklepach nie brakuje gotowych zestawów, z których można stworzyć dziecięcą biżuterię. W szkatułkach pań na pewno również znajdą się kolorowe koraliki, a w szafie taty druciki, z których można stworzyć efektowną bransoletkę dla dziecka.