Czym kierować się wybierając zabawki dla roczniaka?

Pierwsze urodziny dziecka to niezwykle ważne wydarzenie. Każdy rodzic chce je wyjątkowo uczcić. Urodziny zawsze wiążą się z prezentami. W przypadku małego dziecka najlepiej sprawdzi się zabawka. Ich wybór jest jednak ogromy. Warto zatem wiedzieć, czym kierować się przy wyborze zabawki dla rocznego dziecka.

Idealne zabawki dla roczniaka

Małe dzieci, zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym, rozwijają się różnie. Niektóre maluchy kończąc pierwszy roczek, już chodzą, inne jeszcze nie. Wybierając zabawki, warto mieć to na uwadze. Dobra zabawka dla rocznego dziecka to bowiem taka, która będzie wspierać jego rozwój. Dobrym przykładem takich zabawek są z pewnością zabawki edukacyjne. Pamiętać jednak trzeba, aby były one dopasowane do aktualnego etapu rozwoju, na którym znajduje się dziecko. Nie można zapomnieć także o kwestii bezpieczeństwa. Kupując zabawki dla roczniaka, koniecznie sprawdzić trzeba, czy posiadają one odpowiednie certyfikaty i atesty bezpieczeństwa.

Zabawki edukacyjne

Jak wspomniano, w przypadku rocznego dziecka dobrym pomysłem na prezent na pewno będzie zabawka edukacyjna. Ich wybór na rynku jest bardzo szeroki. Dzięki zabawkom edukacyjnym maluch może poprzez zabawę zdobywać nowe umiejętności. To bezpośrednio przekładać się będzie na jego rozwój. Wybierając zabawkę edukacyjną, warto postawić na produkt wielofunkcyjny. Taka zabawka szybko nie znudzi się dziecku. Dobrym przykładem może być tu stolik edukacyjny. To zabawka dzięki, której dziecko uczy się poznawać kształty i dźwięki, a późniejszych okresie pierwsze literki i cyfry. Oczywiście nie można zapominać o klasycznych zabawkach dla maluchów, które również wspierają ich rozwój. Mowa tu choćby o typowych klockach. Bawiąc się klockami, układając je, dziecko rozwija swoje zdolności manualne. Poza tym takie zabawki rozwijają także spostrzegawczość oraz kreatywność. Kupując zabawki dla roczniaka, warto pomyśleć również o zabawkach interaktywnych, które także w znakomity sposób wpływają na rozwój dziecka.

Książeczki dla rocznego dziecka

Pierwsze urodziny to dobra okazja, aby podarować dziecku pierwszą książeczkę. Dzieci uwielbiają kolorowe obrazki. Kupując książeczkę dla rocznego dziecka, pamiętać trzeba, aby wybierać te o grubszych stronach. Taka książeczka szybko się nie zniszczy, a poza tym dziecku będzie łatwiej przewracać grubsze strony. Co ważne, książeczka to także świetny sposób na spędzenie z dzieckiem wspólnego czasu. To w końcu rodzic musi maluchowi ją przeczytać. Dzięki temu rozwijają się wspólne więzi między dzieckiem a rodzicem. Wspomnieć warto, że na rynku dostępne są książeczki z elementami interaktywnymi. Przykładem może być tu książeczka ze zwierzętami. Po naciśnięciu przycisku wydawany jest dźwięk charakterystyczny dla konkretnego zwierzęcia.

Zabawki do pchania

Na koniec, wspomnieć jeszcze trzeba o zabawkach do pchania. W przypadku rocznego dziecka to bardzo praktyczne rozwiązanie. W tym wieku dzieci zaczynają stawiać swoje pierwsze kroki. Jeździki czy tzw. pchacze będą wspomagać rozwój dziecka pod tym kątem.