Hula hop efekty po miesiącu – czy warto ćwiczyć?

Posiadanie pięknego, płaskiego i dobrze zbudowanego brzucha to marzenie nie jednej kobiety. Aby taki cel osiągnąć, trzeba naprawdę wiele wysiłku fizycznego, diety i codziennych wyrzeczeń. Jak się jednak okazuje, można dojść do tego efektu również nieco przyjemniej. Wszystko za sprawą stosowania zabawki znanej zapewne każdemu, czyli hula hop. Dlaczego jest to tak dobry pomysł, a co najważniejsze, jakie efekty można osiągnąć, stosując hula hop przez miesiąc?

efekty po hula hop

Dlaczego warto ćwiczyć z hula hop?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jakie efekty można osiągnąć po miesięcznym ćwiczeniu hula hop, najpierw warto się nieco dowiedzieć o samym treningu. Jak powinien przebiegać i jakie konkretnie przynosi on zalety?

Hula hop, czyli specjalna obręcz do ćwiczeń, to zabawka znana prawdopodobnie każdemu z dzieciństwa. To, co jednak wtedy było tylko zwykłą rozrywką, dziś może być bardzo efektywnym ćwiczeniem. Jak się bowiem okazuje, poprzez wykonywanie ćwiczeń przy pomocy hula hop można osiągnąć naprawdę rewelacyjne wyniki w postaci np. zwężenia tali czy też wymodelowania brzucha. Żeby to było możliwe, wystarczy poświęcić zaledwie 30 minut na trening przy pomocy odpowiednio dobranego modelu obręczy. Na rynku znaleźć można model klasyczny, który używany jest przez dzieci. Istnieją również wersje z masażerem, wypustkami czy też nawet wypustkami magnetycznymi, które mają za zadanie poprawić przepływ krwi w ciele.

Oczywiście kręcenie hula hop to nie tylko możliwość wymodelowania pięknego brzucha, lecz również bardzo efektywne ćwiczenie postawy. Kręcenie hula hop przez pół godziny wymaga naprawdę wiele uwagi i wyprostowanej sylwetki. Wzmocnienia ono kręgosłup, a także mięśnie pośladków.

hula hop

Hula hop efekty po miesiącu

Jak więc widać, zalety płynące z używania hula hop i regularnego nim ćwiczenia, są naprawdę rewelacyjne. Warto się jednak teraz zastanowić nad tym, jakie konkretnie efekty można osiągnąć po miesięcznym stosowaniu takiego przyrządu. Czy będą one już zauważalne, czy też może jednak jest to zbyt wczesny termin, aby efekty ćwiczeń dało się dostrzec?

Jak się okazuje, pierwsze efekty ćwiczenia hula hop widoczne są już po 2 tygodnia. Po miesiącu wiele z nich jest naprawdę wyraźnych. Warto tu wspomnieć przede wszystkim i zwężeniu talii, które może wynieść nawet do 2 centymetrów. Co więcej, wyraźnie ujędrniają się uda oraz pośladki, a oprócz tego mocno twardnieje brzuch, który zostaje ubity specjalnymi wypustkami na hula hop. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że zauważalnie smuklejsze robią się ramiona, a skóra staje się wolna od cellulitu.