Czym kierować się wybierając suszarkę do włosów?

Suszarka do włosów jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia każdej łazienki. Dzięki niej przede wszystkim możemy szybciej wysuszyć włosy. Obecnie jednak znajdziemy modele, które posiadają dodatkowe funkcje. Czym zatem się kierować, gdy wybieramy suszarkę do włosów

Typy suszarek do włosów

Na chwilę obecną w sklepach znajdziemy głównie trzy rodzaje urządzeń:

Suszarki fryzjerskie stacjonarne – są to przede wszystkim modele przeznaczone do salonów fryzjerskich. Z wyglądu przypominają coś w rodzaju hełmu, który nakłada się na włosy. Jest umieszczony na statywie o regulowanej wysokości. Czasami wykorzystuje się ją także podczas niektórych zabiegów.

Suszarka do włosów turystyczna – idealnie nadaje się na podróż. Idealnie zmieści się w każdej torbie dzięki swoim niewielkim rozmiarom. Trzeba jednak pamiętać, że posiada niewielką moc grzewczą.

Suszarka do włosów domowe – taką suszarkę znajdziemy dosłownie w każdym domu. Można znaleźć mniej lub bardziej rozbudowane modele. Jednak ogólnie wyglądają tak samo. Posiadają mniejszy wentylator, silnik elektryczny oraz elementy grzejne.

Wśród każdego z tych rodzajów możemy trafić na różne modele, które różnią się pod kilkoma względami. Jak zatem dobierać suszarki?

O czym warto pamiętać przed kupnem suszarki?

Podczas wyboru odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę na trzy kwestie: generator jonów, regulację temperatury i siły nawiewu, a także design czy cenę.

Generator jonów

Podczas suszenia włosów może dochodzić do ich puszenia się i elektryzowania. Z tego powodu technologia jonizacji może się przydać. Generator tworzy ujemne ładunki, które neutralizują kationy i poprawiają kondycję włosów.

Regulacja temperatury i siły nawiewu

Dzięki temu podczas suszenia włosów możemy regulować parametry zgodnie z własnymi potrzebami. Zbyt częste używanie gorącego powietrza może bowiem niszczyć włosy. Dlatego czasem lepiej suszyć włosy chłodniejszym nawiewem. Szczególnie jest to ważne, gdy często korzystamy z innych urządzeń, np. lokówki lub prostownicy.

Design i cena

Choć funkcjonalność jest ważna, nie można zapominać także o dobrej cenie i ładnym wyglądzie. W kwestii kwoty warto nie stawiać na najtańsze modele, które często mogą być gorszej jakości. Jeśli chodzi o design, to zwróćmy uwagę na ergonomię budowy czy długość przewodu. Suszarka do włosów powinna dobrze dopasowywać się do dłoni, zapewniać swobodę ruchów.

Wybór odpowiedniej suszarki wpływa na nasz komfort korzystania z niej. Dlatego tak ważne jest dobre rozeznanie, który model najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku.